3 marca 2022

XXVIII edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Sejm Dzieci i Młodzieży to przedsięwzięcie edukacyjne, które ma kształtować postawy obywatelskie, szerzyć wśród młodzieży wiedzę o zasadach funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a także aktywizować młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Projekt realizuje Kancelaria Sejmu RP we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

1 marca 2022 r. o godzinie 13:00 rozpoczęła się kolejna XXVIII edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegoroczny temat brzmi: Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki.

SDiM to projekt edukacyjny realizowany przez Kancelarię Sejmu od 1994 roku. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów w wieku od 13 do 18 lat, którzy podejmą się wykonania zadania rekrutacyjnego w dwuosobowych zespołach. Każda kolejna edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży cieszy się niezwykłą popularnością wśród młodych ludzi

Więcej bieżących informacji znajdziecie na stronie: sdim.edu.pl oraz na oficjalnym profilu na Facebooku.