30 października 2020

XX Ogólnopolski Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej

Reportaż to my! Organizatorzy –  Liceum Ogólnokształcące nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu – zapraszają uczniów do udziału w jubileuszowej XX Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej. Turniej kierowany jest  do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, niezależnie od profilu nauczania czy rodzaju placówki oświatowej. Zadanie jest proste. Należy znaleźć dowolny temat, prawdziwą historię i opisać ją zachowując zasady formy dziennikarskiej, jaką jest reportaż. Za wskazówki niech posłużą obszerna baza wiedzy na temat reportażu oraz archiwum prac finalistów poprzednich edycji na stronie www.TurniejReportazu.pl.

Do wygrania wspaniałe nagrody! Zwycięskie teksty opublikowane zostaną w ogólnopolskiej gazecie
oraz w Internecie. Finaliści wraz z opiekunami spędzą dwa dni we Wrocławiu. Czekają warsztaty dziennikarskie i spotkania autorskie. Nagrody rzeczowe wręczą najważniejsi Dolnego Śląska: prezydent Wrocławia, wojewoda i marszałek województwa, kurator oświaty.

Na prace uczniów organizatorzy czekają  do 30 listopada 2020 roku (decyduje data stempla pocztowego). Kontakt mailowy (kontakt@turniejreportazu.pl).

formularz
Data: 2020-10-30, rozmiar: 44 KB