8 lipca 2020

XVI edycja Olimpiady Matematycznej Juniorów

Szanowni Państwo

Wzorem lat poprzednich, Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej przeprowadzi w nadchodzącym roku szkolnym 2020/2021 XVI edycję Olimpiady Matematycznej Junio­rów (OMJ), skierowaną do uczniów starszych klas szkół podstawowych. Zachęcamy uczniów do udziału w zawodach. Adres strony internetowej Olimpiady: www.omj.edu.pl. Udział w Olimpiadzie jest bezpłatny.

Część testowa zawodów pierwszego stopnia jest przeprowadzana we wszystkich zarejestro­wanych w systemie szkołach w tym samym czasie, co stwarza uczniom możliwość rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z całej Polski.

Terminarz XVI edycji Olimpiady Matematycznej Juniorów w roku szkolnym 2020/2021 został zgłoszony w Ministerstwie Edukacji Narodowej i przedstawia się następująco:

• zawody pierwszego stopnia, część testowa: 24 września 2020 r. (czwartek)
  • zawody drugiego stopnia: 16 stycznia 2021 r. (sobota)
  • zawody trzeciego stopnia: 20 marca 2021 r. (sobota)