20 stycznia 2023

XVI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Pielgrzymi Szlak Jana Pawła II” – VII Pielgrzymka Ojca Świętego do Ojczyzny.

Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, Instytut Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają do udziału w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Pielgrzymi szlak Jana Pawła II” – VII Pielgrzymka Ojca Świętego do Ojczyzny.

Podczas VII pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny nie zabrakło zapadających w serce momentów. Jednym z najbardziej wzruszających była wizyta w rodzinnych Wadowicach.

To wtedy właśnie Papież powiedział z rozbrajającą szczerością : „Tu, w tym mieście wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, i studia się zaczęły, i teatr się zaczął,
i kapłaństwo się zaczęło
”.

W ramach tegorocznej edycji konkursu zapraszamy do stworzenia poetyckiej biografii Jana Pawła II inspirowanej słowami skierowanymi do Rodaków w Wadowicach w dniu 16 czerwca 1999 r.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z całej Polski.

Forma – dowolna forma poetycka.

Prace nieprzekraczające 3 stron formatu A4, czcionką Times New Roman 12 należy przesłać drogą elektroniczną na adres : jp2konkurs@sp51.lublin.eu

Termin nadsyłania prac upływa 10 marca 2023 r.

Więcej informacji o konkursie w załączonym Regulaminie.