2 listopada 2018

XIX edycja Maratonu Pisania Listów

W imieniu Stowarzyszenia Amnesty International zapraszamy do wzięciu udziału w organizacji XIX edycji Maratonu Pisania Listów.

Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem, którego idea narodziła się w Polsce w 2001 r., od tej pory odbywa się co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia).

Dzięki Maratonowi dochodzi do upowszechniania wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Akcja opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka jest wspólną sprawą całego społeczeństwa. Podczas tego wydarzenia na całym świecie organizowane są wydarzenia mające na celu rozpropagowanie wiedzy o prawach człowieka. Stowarzyszenie  Amnesty International dysponuje pomocnymi materiałami edukacyjnymi – scenariuszami warsztatów, filmami – oraz pomysłami na organizację akcji publicznych.

 

W tym roku, w całym kraju pisanie listów odbędzie się w dniach 29 XI – 9 XII, finał Maratonu przypadnie na weekend 8-9 grudnia. W ciągu tych dni można zorganizować Maraton w swojej miejscowości.