18 stycznia 2019

XIV MIĘDZYNARODOWY KONKURS KARTOGRAFICZNY im. Barbary Petchenik

Szanowni Państwo

Międzynarodowa Asocjacja Kartograficzna, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Instytut Geodezji i Kartografii oraz Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego uprzejmie zapraszają uczniów klas V–VIII do udziału w kolejnym konkursie na pracę o charakterze kartograficznym poruszającą tematykę: „KOCHAMY MAPY” („WE LOVE MAPS”)

Celem konkursu jest zaprezentowanie przez ucznia w zrozumiały sposób swojego wyobrażenia tego tematu oraz umiejętności jego przedstawienia w ciekawej formie graficznej.

Podczas etapów krajowych organizatorzy wybierają sześć najlepszych prac plastycznych, które biorą udział w konkursie międzynarodowym. Przeprowadzany jest on zawsze co dwa lata podczas Międzynarodowych Konferencji Kartograficznych (w tym roku odbędzie się ona w Tokio). Szczegółowe objaśnienia dotyczące zasad udziału w konkursie można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: https://www.kartografia.org/ w komunikacie https://docs.wixstatic.com/ugd/11297a_fc12e686c36d4f2ba713f7566be05bb3.pdf

Prace konkursowe należy nadsyłać do 8 marca 2019 roku na adres:

Instytut Geodezji i Kartografii

ul. Z. Modzelewskiego 27

02-679 Warszawa

z dopiskiem KONKURS KARTOGRAFICZNY.

Załączniki

Konkurs Kochamy Mapy
Data: 2019-01-18, rozmiar: 191 KB