25 czerwca 2018

XIV edycja Olimpiady Matematycznej Juniorów

Szanowni Państwo

Wzorem lat poprzednich, Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej przeprowadzi w nadchodzącym roku szkolnym 2018/2019 XIV edycję Olimpiady Matematycznej Junio­rów (OMJ), skierowaną do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz trzeciej klasy gimnazjum. Zachęcamy uczniów do udziału w zawodach. Adres strony internetowej Olimpiady: www.omj.edu.pl. Udział w Olimpiadzie jest bezpłatny.

Część testowa zawodów pierwszego stopnia jest przeprowadzana we wszystkich zarejestro­wanych w systemie szkołach w tym samym czasie, co stwarza uczniom możliwość rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z całej Polski.

Terminarz XIV edycji Olimpiady Matematycznej Juniorów w roku szkolnym 2018/2019 został zgłoszony w Ministerstwie Edukacji Narodowej i przedstawia się następująco:

• zawody pierwszego stopnia, część testowa: 27 września 2018 r. (czwartek)
  • zawody drugiego stopnia: 12 stycznia 2019 r. (sobota)
  • zawody trzeciego stopnia: 23 marca 2019 r. (sobota)