5 września 2018

XII edycja Konkursu Młody Innowator pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Komitet Naukowo-Techniczny FSNT-NOT Doskonalenia Kadr, po raz 12-ty wspólnie z Towarzystwem Kultury Technicznej i Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów organizuje pod hasłem Mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie Ogólnopolski Konkurs „Młody Innowator”.

Konkurs  adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VIII), klas III gimnazjów i ponadgimnazjalnych (liceów i techników). Jego istota polega na jego powszechności, na odstąpieniu od elitarności, jaką zawierają formuły innych konkursów. Jego celem jest wykorzystanie i pobudzanie twórczych zdolności dzieci i młodzieży. I etap jest organizowany w szkole, a o jego przebiegu decydują nauczyciele, samorząd uczniowski i  rodzice. Tematem zgłoszonego do konkursu pomysłu może być dowolne rozwiązanie, polegające na udoskonaleniu istniejącego lub opracowanie projektu nowego, mającego cechy oryginalności.

Szczegółowe informacje dostępne w załączonej ulotce oraz Regulaminie.