2 września 2021

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS „CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM” ORGANIZOWANY PRZEZ FUNDACJĘ DWA SKRZYDŁA ANIOŁA

1 października 2021 r. rozpocznie się X Ogólnopolski Konkurs „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem” orgaznizowany przez Fundację Dwa Skrzydła i trwać będzie do dnia 15 stycznia 2022 r.

Jednym z zadań Fundacji jest promowanie wychowania młodzieży przez wolontariat.

Chcemy mieć wkład w wychowywanie młodych pokoleń poprzez uświadomienie im wartości bezinteresownych działań na rzecz innych ludzi. Mamy odczucie, że szybki rozwój technologii i przytłaczająca wręcz ilość dostępnych obecnie dla młodych ludzi treści sprawia, że coraz trudniej odnaleźć to co ma prawdziwą wartość. Przez nasz konkurs mówimy więc dzieciakom – może zamiast spędzić kolejny dzień patrząc w ekran telefonu lub komputera, sprawdźcie przynajmniej czy szczery uśmiech i wdzięczność drugiej osoby nie jest dużo lepszą nagrodą, niż ukończenie kolejnej gry komputerowej. Taką świadomość chcemy budować przez nasz konkurs, dlatego mówimy też, że prawdziwymi zwycięzcami tego konkursu zostają nie tylko ci, którzy dostali statuetki, ale także ci, którzy doświadczyli w sobie pewnej przemiany i być może nie potrzebują już nawet konkursu, aby czynić dobro wokół siebie.

W Fundacji wszyscy pracują jako wolontariusze. Podstawowym zadaniem Fundacji jest pomaganie starszym, schorowanym osobom często porzuconym przez własne dzieci, a mieszkającym w Domach Pomocy Społecznej. Fundacja stara się pojednać dzieci z rodzicami oraz spełniać marzenia osób samotnych i porzuconych. Fundacja prowadzi także kącik z konkursami dla pensjonariuszy DPS i funduje nagrody. Jedną z form nagrody są jedyne na świecie cukierki z napisem „Dziękuję za życzliwość”, których większość pensjonariuszy nie zjada, a ofiarowuje tym osobom, które Ich karmią, przewijają, pomagają. Jako Fundacja prowadzimy budujące rozmowy, szczególnie z osobami na wózkach i obłożnie chorymi podnosząc ich na duchu, często spełniamy Ich marzenia, organizujemy wyjazdy integracyjne, wszechstronnie wspieramy dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka prowadzonego przez Siostry Zakonne.

TERMIN KONKURSU, ZASADY ZGŁASZANIA.

• konkurs rozpoczyna się 01.10.2021 i trwać będzie do dnia 15.01.2022.
  • szkoły zgłaszają przystąpienie do dnia 30.09.2021.
  • szkoły w zgłoszeniu podają:
  • przypuszczalną liczbę uczestników
  • osoby prowadzące
  • telefon kontaktowy osoby odpowiedzialnej za konkurs
  • zgłoszenia będą przyjmowane mailowo bądź telefonicznie
  • kontakt z Fundacją

X KONKURS - Regulamin