10 grudnia 2020

X Gala EDUinspiracje 2020.

Informujemy, że tegoroczna gala wręczenia nagród w konkursie EDUinspiracje i EDUinspirator 2020 odbędzie się w formule online, w dniu 18 grudnia 2020 r., o godz. 15:00.

Wśród nominowanych znalazł się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Nowej Soli oraz Zespół Szkół Gastronomicznych im. Febronii Gajewskiej – Karamać w Gorzowie Wielkopolskim. Województwo lubuskie jest reprezentowane w konkursie EDUinspiracje2020 w kategorii Edukacja Szkolna i Edukacja Zawodowa, a także EDUinspirator2020 w kategorii Edukacja Szkolna.

Konkurs EDUinspiracje w 2020 roku odbywa się po hasłem „Działam -Upowszechniam-Inspiruję”. Jego celem jest upowszechnianie rezultatów projektów edukacyjnych, promocja dobrych praktyk w tym zakresie oraz pokazanie, jak ważną rolę w życiu odgrywa proces uczenia się oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami i wiedzą. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Nowej Soli otrzymał nominację za realizację projektu „Europejskie doskonalenie kadry kluczem do nowoczesnej edukacji”. Natomiast Zespół Szkół Gastronomicznych został doceniony za projekt: „Europejskie kompetencje  szansą na sukces  II”.

EDUinspirator to konkurs dla osób zaangażowanych w realizację międzynarodowych projektów edukacyjnych, w którym nagradzane są osoby, które wyróżniają się szczególną aktywnością i wysoką jakością prowadzonych działań,  wpływają na rozwój innych i przyczyniają się do  pozytywnych zmian w  środowisku lokalnym. W bieżącym roku w pięciu kategoriach nominowano 22 osoby, w tym Panią Reginę Smolin – koordynatora projektu w SOSW w Nowej Soli.

Gratulujemy nominacji i zapraszamy do rejestracji i wspólnego uczestniczenia w gali, podczas której zostaną ogłoszone wyniki.

Więcej informacji oraz rejestracja dostępne na stronie internetowej: https://www.frse.org.pl/zapraszamy-na-x-gale-wreczenia-nagrod-edukacyjnych-frse-eduinspiracje-2020/ oraz http://gala.eduinspiracje.org.pl/