9 czerwca 2017

Wyniki XII edycji Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną województwa lubuskiego w roku szkolnym 2016/2017

W dniu 5 czerwca 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim odbył się finał XII edycji Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną województwa lubuskiego w roku szkolnym 2016/2017.

W kategorii szkół podstawowych pierwszą nagrodę zdobyła redakcja „Kuriera Dwójki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach im. J. Korczaka. Drugą nagrodę otrzymała „Wesoła czternastka” ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. A. Mickiewicza w Zielonej Górze, a trzecią gazetka „Na marginesie” ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie. Wyróżnienie zdobyły gazetki: „Z ósemką w świat” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Nowej Soli, „Alfabet” ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Żarach, „Smyk” z SP nr 5 w Gorzowie, „Miotła” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czerwieńsku, „Kurier z mokrą głową” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Świebodzinie, „Małolata” z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku i „Szkolniak” z Zespołu Edukacyjnego w Zielonej Górze.

W kategorii gimnazjów najlepszy okazał się „Kurier Trójki” z Gimnazjum nr 3 w Żarach. Drugą nagrodę otrzymał gorzowski „Sobuś” z Zespołu Szkół nr 12, a trzecią „Gim News Jedynki” z Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu.

Wyróżnienie zdobyły gazetki: „Gimzetka” z Gimnazjum im. Jana Pawła II  w Sulęcinie, „Onagrus” z Gimnazjum Jana Pawła II  w Iłowej, „Gimzetka” z Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze i „The Szarych Szeregów Times” z Gimnazjum nr 9 w Gorzowie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najwyżej oceniono gazetkę „Poliester” z Zespołu Szkół Odzieżowych im. K. Kieślowskiego w Gorzowie. Drugie miejsce zdobyła redakcja gazetki „Głos Patio” z IV LO im. T. Kotarbińskiego w Gorzowie, a trzecie „Niecodziennik” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku. Przyznano też wyróżnienia gazetkom: „Paradox” z Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych i „K.I.T.” z zespoły Szkół Ogólnokształcących w Gubinie.

W kategorii redakcji z innych placówek oświatowych pierwszą nagrodę zdobyła gazetka „Skrzat” z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Lipek Wielkich, a wyróżnienie „Nasz głos” z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. L. Wierusza w Świebodzinie.

Więcej informacji oraz galeria zdjęć z finału konkursu znajduje się na stronie internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, pod linkiem https://www.womgorz.edu.pl/