19 maja 2018

Wyniki IV Przeglądu Musztry Klas Mundurowych Województwa Lubuskiego 2018

Po raz czwarty uczniowie klas mundurowych województwa lubuskiego rywalizowali o prawo reprezentowania województwa w ogólnopolskim przeglądzie musztry. 17 maja 2018 r. na Placu Grunwaldzkim w Gorzowie Wlkp.  uczniowie szkół:

– Zespołu Szkół Technicznych z Zielonej Góry,

– Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Żagania,

– Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Gorzowa Wlkp.

prezentowali umiejętności wykonywania musztry regulaminowej, paradnej oraz piosenki marszowej.

Konkurencja musztry regulaminowej polegała na wykonaniu przez drużynę zestawu z 10 zadaniami musztry regulaminowej; musztry paradnej – na wykonaniu 10 minutowego pokazu wg własnego układu choreograficznego; piosenki marszowej – na zaśpiewaniu patriotycznej piosenki w marszu.

W organizacji Przeglądu współuczestniczyli: Wojewoda Lubuski, Dowódca 45. Wojskowego Oddziału  Gospodarczego z Wędrzyna, Dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego z Zielonej Góry, Dowódca Garnizonu Skwierzyna, Komendant Wojewódzki Policji, Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp., Dowódca  21 Patrol Rozminowania 5. Kresowego Batalionu Saperów z Krosna Odrzańskiego, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Gorzowie Wielkopolskim, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Gorzowa Wlkp., którzy razem z Lubuskim Kuratorem Oświaty organizowali Przegląd.

Dziękujemy wszystkim partnerom za współpracę i pomoc w organizacji Przeglądu.

W Przeglądzie zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Gorzowa Wlkp.

Wynik rywalizacji w klasyfikacji łącznej:

1. miejsce – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Gorzowa Wlkp.;
  2. miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Żagania;
  3. miejsce – Zespół Szkół Technicznych z Zielonej Góry.

I miejsce w konkurencji musztry paradnej – Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Żagania.

I miejsce w konkurencji musztry obowiązkowej  – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Gorzowa Wlkp.

I miejsce w konkurencji piosenki marszowej – Zespół Szkół Technicznych   i Ogólnokształcących z Gorzowa Wlkp.

Podkreślić należy fakt, że drużyna Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Gorzowa Wlkp. (oczywiście w zmienionym składzie) broniła tytułu ubiegłorocznego zwycięzcy etapu wojewódzkiego oraz zwycięzcy etapu ogólnopolskiego.

W czasie przeglądu demonstrowany był sprzęt  17 WBZ  z Międzyrzecza, 21 Patrolu Rozminowania 5 Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim, samochód medyczny 35 Dywizjonu Rakietowego ze Skwierzyny oraz punkt WKU z Gorzowa Wlkp. z informacją o różnych formach zaciągania się do pracy w WP. Dla uczniów i gości przygotowano żołnierską grochówkę.