1 kwietnia 2019

Wyniki etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Losy żołnierza 2018/2019

Komisja Wojewódzka Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę” przeprowadziła 28 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wlkp. etap wojewódzki Konkursu.

Tytuł Laureata Konkursu uzyskali uczniowie, którzy zdobyli 80% punktów możliwych do zdobycia oraz finalisty uczniowie z 60% wynikiem.

Komisja zakwalifikowała do etapu ogólnopolskiego dwóch laureatów z największą liczbą zdobytych punktów ze szkoły podstawowej oraz dwóch z gimnazjum.
Zakwalifikowani uczniowie: Oliwia Pszonak, Marcel Kaczmarczyk, Kacper Czahajda,
Mieszko Słopecki.

Dodatkowo organizator etapu centralnego zakwalifikuje, spośród uczniów, którzy osiągnęli w etapie wojewódzkim największą liczbę zdobytych punktów a nie uzyskali kwalifikacji, 10 uczniów: 7 ze szkoły podstawowej i 3 z gimnazjum. Proszę kontrolować komunikaty na stronie www.losyzolnierza.pl.

Wyniki etapu wojewódzkiego po korekcie oceny prac związanej z błędami w kluczu odpowiedzi Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę”.
Rok szkolny 2018/2019
Nazwisko Imię Szkoła Mijescowość Typ Punkty % Tytuł Kwalifikacja do etapu centralnego
Pszonak Oliwia ZPO Zwierzyń gim 56 93% Laureat Tak
Kaczmarczyk Marcel ZSMS Gorzów Wlkp. gim 51 85% Laureat Tak
Michalak Robert SGSE Gorzów Wlkp. gim 50 83% Laureat
Gawroński Jakub SGSE Gorzów Wlkp. gim 49 82% Laureat
Michalak Piotr SGSE Gorzów Wlkp. gim 48 80% Laureat
Dryjas Krzysztof SP im. Lotników Alianckich Iłowa gim 32 53%
Stebelski Szymon SP nr 7 Żagań gim 25 42%
Czahajda Kacper SP nr 1 Lubsko sp 50 83% Laureat Tak
Słopecki Mieszko SSPSE Gorzów Wlkp. sp 48 80% Laureat Tak
Pawłowski Krzysztof ZPO Zwierzyń sp 47 78% Finalista
Jurski Fabian SP nr 11 Gorzów Wlkp. sp 45 75% Finalista
Zajączkowski Mikołaj ZPO Zwierzyń sp 44 73% Finalista
Sęk Filip ZPO Zwierzyń sp 45 75% Finalista
Grzybiak Szymon SSPSE Gorzów Wlkp. sp 44 73% Finalista
Suchora Franciszek SSPSE Gorzów Wlkp. sp 34 53%

Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy oświaty
województwa lubuskiego

Dzień Edukacji Narodowej to jeden ze szczególnych dni w trakcie roku szkolnego.
To wyjątkowe święto przypomina nam, jak ważna w życiu człowieka jest edukacja, jak ważne jest wychowanie.

W tym uroczystym dniu dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty za kształtowanie kreatywnych postaw uczniów, podejmowanie działań pomagających dzieciom i młodzieży rozumieć współczesnego człowieka. Dziękuję za codzienny trud sprawowania opieki i wspierania rodziców w procesie wychowania ich dzieci.

Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzę wspaniałych wychowanków, wytrwałości w dążeniu do celu oraz realizacji zamierzeń wyzwalających u dzieci poczucie podmiotowości. Niech dobra relacja nauczyciela i ucznia pomaga formować osobowość młodego człowieka i odkrywać wartości.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim najlepsze życzenia.
Do podziękowań i gratulacji dołączam życzenia zdrowia i codziennej radości.

Lubuski Kurator Oświaty
Ewa Rawa