30 czerwca 2021

Wygrajmy ze smogiem

Projekt „Wygrajmy ze smogiem” obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. Mogą przystąpić do niego szkoły podstawowe, których kadra nauczycielska, dyrekcja, uczniowie i rodzice chcą poprzez edukację ekologiczną zadbać o zdrowsze, wolne od smogu powietrze w swoim otoczeniu. Szczegóły o projekcie znajdziecie Państwo na stronie organizatora: https://wygrajmyzesmogiem.pl/

Projekt edukacji ekologicznej przeznaczony jest dla szkół podstawowych – finansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a realizowany przez fundację Europejski Instytutu na rzecz Demokracji wspólnie z NASK – Naukową Akademicką Siecią Komputerową/ Edukacyjną Siecią Antysmogową ESA.

Ponad 500 szkół z całej Polski otrzyma darmowy dostęp do platformy edukacyjnej ESA NASK, dzięki której nauczyciele i dzieci skorzystają z oferty edukacyjnej dostosowanej do dzisiejszej, pandemicznej rzeczywistości. Dzieci będą mogły samodzielnie lub z pomocą nauczyciela realizować e-lekcje prezentujące w nowoczesny sposób tematykę związaną ze smogiem, (filmy, karty pracy, testy i certyfikaty). Nauczyciele otrzymają materiały dydaktyczne i dostęp do Infolinii. Raportowanie jest ograniczone do minimum, gdyż platforma sama rejestruje przeprowadzone e-lekcje i udział uczniów.

100 wybranych szkół, które zgłoszą się do oferty edukacyjnej, otrzyma nieodpłatnie zestawy do pomiaru smogu wraz z monitorami, na których będą wyświetlane pomiary i treści edukacyjne. Urządzenia pomiarowe będą podłączone do mapy Polski i istniejącej sieci szkół, działającej w projekcie ESA NASK i Polskiego Alarmu Smogowego.

Obecnie trwa rekrutacja szkół, które zapraszamy do udziału w projekcie.