menu główne

Konferencja prasowa: Lubuskie samorządy gotowe do reformy edukacji Drukuj
Autor: Patryk Ciepły
piątek, 10 marca 2017 13:04

DSC08078  kopia9 marca br. Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty, uczestniczyła w konferencji prasowej na temat wdrażania reformy oświaty w naszym województwie. Spotkanie otworzył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. W swoim wystąpieniu podsumował dotychczasowe prace związane z reformą oświaty w województwie lubuskim oraz wyraził zadowolenie z ich przebiegu.

Pani Kurator podsumowała proces opiniowania uchwał podjętych przez Rady Powiatów oraz Rady Miast i Gmin w sprawie projektu dostosowania sieci szkół. Poinformowała zebranych, że w województwie lubuskim reforma jest dobrze przygotowana, stąd też wydawane opinie są pozytywne. Zgodnie ze stanem na dzień 8 marca br., do kuratorium wpłynęły już wszystkie uchwały podjęte przez Rady Powiatów. Jeśli chodzi natomiast o uchwały Rad Miast i Gmin naszego województwa, z 82 gmin 78 przesłało już uchwały do Kuratorium celem zaopiniowania.

Kolejnym tematem poruszonym podczas konferencji były działania związane z wdrażaniem nowej podstawy programowej. Zgodnie z harmonogram, podczas szkoleń organizowanych przez ODN w Zielonej Górze i WOM w Gorzowie Wlkp. do końca czerwca br., wszyscy nauczyciele będą przygotowani do realizacji nowej podstawy programowej.

Podczas konferencji Ewa Rawa udzieliła informacji oraz odpowiedziała na wszystkie zadane pytania.

sio

prawo_oswiatowe