22 marca 2019

Wojewódzkie obchody Dnia Nowych Technologii w Edukacji

21 marca br.

, po raz drugi, obchodziliśmy Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Lubuski Kurator Oświaty spotkała się z uczniami Zespołu Szkół Samorządowych w Witnicy. W wydarzeniu organizowanym przez szkołę udział wzięli także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, instytucji kultury oraz wyższych uczelni.

W ramach promowania nowych technologii wykorzystywanych w codziennej pracy z uczniami, nauczyciele szkoły przygotowali doświadczenia i eksperymenty łączące naukę z zabawą. Młodzież uczestniczyła w warsztatach przygotowanych przez pracowników szkoły oraz wykładowców Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., poznała podstawy programowania z wykorzystywaniem klocków LEGO do budowy robotów, drukarek 3D, pracowała na urządzeniach mobilnych oraz poznała oprogramowanie biurowe MS-Excel 2016. Brała także udział w grze RPG, polegającej na praktycznym wykorzystaniu sprzętu informatycznego oraz oprogramowania.

W czasie spotkania zaprezentowany został film „Najnowsze rozwiązania edukacyjne w branży TLS oraz IT”, z jakimi spotykają się uczniowie Technikum ZSS z Witnicy w ramach zajęć organizowanych we współpracą z Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.