13 grudnia 2021

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczno – Literacki „Hubal”

Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu jest organizatorem VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Hubal”. Konkurs ma na celu rozwijanie uzdolnień literackich  i  plastycznych,  rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci  i  młodzieży,  zapoznanie  dzieci  i  młodzieży  z  postacią  majora  H.  Dobrzańskiego  pseud.  „Hubal”, propagowanie czytelnictwa, kształtowanie i rozwijanie postaw patriotycznych, a także budzenie szacunku dla dokonań minionych pokoleń.

Zadaniem  uczestników  jest napisanie pracy konkursowej w dowolnej formie poetyckiej lub prozatorskiej  inspirowanej  biografią  mjr.  Henryka  Dobrzańskiego  pseud.  „Hubal” lub wykonanie pracy plastycznej.  Konkurs  będzie  miał  swoje  rozstrzygnięcie  29  kwietnia  2022r.  podczas  uroczystego  apelu  w Kościele Bł. Karoliny Kózkówny w Biskupcu. Zgłoszeń można dokonać w kategoriach wiekowych:

szkoła podstawowa klasy  I  –  III  (konkurs  plastyczny), szkoła podstawowa klasy  IV  –  VI,  szkoła podstawowa klasy VII – VIII (konkurs literacki). Termin nadsyłania prac 30 marca 2022 r.

Zgody
Data: 2021-12-13, rozmiar: 196 KB