22 października 2018

V Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy 2018”

W imieniu Szkoły Podstawowej nr 51 zapraszamy uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych  do udziału w V Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy 2019”.

1. Celem przeglądu jest zainteresowanie uczniów tworzeniem filmów.
  2. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych.
  3. Filmy zgłoszone do przeglądu powinny spełniać następujące warunki:
  • gatunek (np. fabuła, dokument, animacja, eksperyment), dowolny,
  • czas trwania filmów do 10 minut,
  • zapisane w formacie .mp4,
  • płyty powinny być czytelnie opisane i zawierać: tytuł, imię i nazwisko reżysera, czas projekcji.
  1. Wypełnione karty zgłoszenia i zrealizowane filmy (2 kopie na nośnikach CD/DVD) należy przesyłać na adres Organizatora – Szkoła Podstawowa nr 51, ul. Słowackiego 53, 81-392 Gdynia z dopiskiem „Młode Albatrosy 2019”.

Termin przesyłania prac upływa 17 maja 2019 r.

1. Jury przyzna statuetki „Młodego Albatrosa” oraz nagrody za: najlepszy krótki film fabularny, najlepszy film dokumentalny, najlepszą krótką formę filmową, a także nagrody indywidualne w kategoriach ustalonych przez jury np. scenariusz, muzyka, najlepsza rola aktorska, montaż, reżyseria.
  2. Swoją nagrodę przyzna także jury młodzieżowe – powołane przez organizatora festiwalu.
  3. Konkurs zostanie zakończony pokazem nagrodzonych filmów oraz galą wręczenia nagród, która odbędzie się w czerwcu 2019 r., w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Wszystkie informacje o tegorocznej edycji festiwalu (regulamin, karta zgłoszenia i klauzula informacyjna RODO) są dostępne na stronie internetowej organizatora pod linkiem:

oraz w załącznikach.

Kontakt z organizatorem festiwalu:

mlodealbatrosy@o2.pl

www.facebook.com/mlodealbatrosy/