10 stycznia 2022

V Edycja Europejskiego Konkursu Statystycznego

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Eurostatem organizuje w roku szkolnym 2021/2022 V edycję Europejskiego Konkursu Statystycznego. Jest to szansa dla uczniów na międzynarodowy sukces. Rekrutacja trwa do 31 stycznia 2022 r.

Celem Konkursu jest zaciekawienie uczniów statystyką jako nauką, a także statystyką publiczną oraz zachęcanie nauczycieli do wykorzystywania oficjalnych statystyk podczas zajęć z młodzieżą. Dzięki udziałowi w konkursie młodzież rozwija myślenie przyczynowo – skutkowe oraz umiejętność weryfikowania prawdziwych i nieprawdziwych informacji.

Konkurs składa się z części krajowej i europejskiej i jest skierowany do zespołów uczniów  klas VII – VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Niezbędne informacje na temat konkursu wraz z regulaminem i szczegółowym harmonogramem znajdują się stronie  https://eks.stat.gov.pl/

EKS ulotka_2021_2022
Data: 2022-01-10, rozmiar: 208 KB