12 kwietnia 2018

Uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych Lubuskiego Kuratora Oświaty organizowanych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów w roku szkolnym 2017/2018

Szanowni Państwo,
Drodzy uczniowie

W dniu 9 kwietnia 2018 r. o godzinie 1100 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Podczas uroczystości wszystkim laureatom wręczone zostały stosowne zaświadczenia oraz nagrody. Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata. W roku szkolnym 2017/2018 Lubuski Kurator Oświaty przy pomocy komisji szkolnych, rejonowych i wojewódzkich zorganizował 10 konkursów przedmiotowych z następujących przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język angielski, język francuski, język niemiecki, język polski i matematyka.

W tegorocznej edycji konkursów na etapie szkolnym udział wzięło 11 466 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowano 2 411 uczniów, w etapie wojewódzkim udział wzięło 397 uczniów, z których 130 uzyskało tytuł laureata.

Uroczystość uświetnili swoimi występami uczniowie szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim oraz Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Lubiszynie.

Gratulujemy wszystkim laureatom ich nauczycielom oraz rodzicom laureatów uzyskanego wyniku.