2 kwietnia 2019

Uroczyste zakończenie konkursów przedmiotowych Lubuskiego Kuratora Oświaty organizowanych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów w roku szkolnym 2018/2019

Szanowni Państwo,
Drodzy uczniowie

W dniu 2 kwietnia 2019 r. o godzinie 1100 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Podczas uroczystości wszystkim laureatom wręczone zostały stosowne zaświadczenia oraz nagrody. Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata. W roku szkolnym 2018/2019 Lubuski Kurator Oświaty przy pomocy komisji szkolnych, rejonowych i wojewódzkich zorganizował 10 konkursów przedmiotowych z następujących przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język angielski, język francuski, język niemiecki, język polski i matematyka.

W tegorocznej edycji konkursów na etapie szkolnym udział wzięło 7 368 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowano 1 681 uczniów, w etapie wojewódzkim udział wzięło 295 uczniów, z których 99 uzyskało tytuł laureata.

Zaświadczenia, listy gratulacyjne oraz nagrody wręczyli laureatom i ich opiekunom Lubuski Wicewojewoda – Wojciech Perczak oraz Lubuski Wicekurator Oświaty – Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz.

Uroczystość uświetniły swoim występem uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego z Drezdenka „DZIEWCZĘTA Z BUŁAWAMI DREZDENKO”.

Gratulujemy wszystkim laureatom, ich nauczycielom oraz rodzicom laureatów uzyskanego wyniku.

oceń artykuł

średnia ocena / 5. liczba głosów: