16 października 2017

Świąteczna Zbiórka Żywności.

Banki Żywności od ponad 2 lat organizują Świąteczną Zbiórkę Żywności. Jej celem jest zebranie jak największej ilości Żywności, która po zbiórce trafi do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i zapewni im godne i radosne święta. Zbiórka odbywa się w wybranych sklepach na terenie całego kraju. W zbiórkę żywności zaangażowani są wolontariusze, którzy zachęcają klientów do dzielenia się zakupami z potrzebującymi. W ostatnią Świąteczną Zbiórkę Żywności zaangażowanych było 50 000 wolontariuszy. Dzięki hojności Polaków Bank Żywności zebrał ponad 825 ton żywności, która trafiła do kilkuset tysięcy najuboższych.

Tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się w dniach 1-3 grudnia. Organizator chciałby, aby pomocą zostało objętych jeszcze więcej osób, które potrzebują wsparcia. Aby stało się to możliwe potrzebuje ludzi dobrej woli, wolontariuszy. Dlatego zachęcamy uczniów szkół województwa lubuskiego do zaangażowania się w zbiórkę jako wolontariusze. Wsparcie wolontariuszy pomoże wielu osobom w przeżyciu dobrych i godnych Świąt Bożego Narodzenia.

Na terenie województwa lubuskiego Bank Żywności znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim. Koordynatorem jest Pani Krystyna Rogacewicz, tel. 785 205 530, e-mail: krystyna.rogacewicz@onet.eu. Do koordynatora mogą zgłaszać się również szkoły chętne do udziału w akcji oraz ustalić zasady współpracy.