23 czerwca 2020

Studia 2020 – kampania informacyjna MNiSW dla maturzystów.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy przygotowały w ramach kampanii STUDIA 2020 Kierunkowskaz Kariery – cykl wydarzeń online ułatwiających podjęcie decyzji o wyborze kierunku i uczelni, które odbędą się od 22 do 26 czerwca br.

Podczas 5-dniowego cyklu spotkań kandydaci na studia będą mogli poznać: 22 czerwca – kierunki humanistyczne i społeczne, 23 czerwca – kierunki techniczne, 24 czerwca – kierunki medyczne, 25 czerwca – kierunki społeczne i ekonomiczne a 26 czerwca – kierunki ścisłe, przyrodnicze, rolnicze.

Wszystkie części Kierunkowskazu Kariery będą się rozpoczynać o 14.00 i trwać do 17.00. Uczestnicy spotkają się ze studentami i wykładowcami, odwiedzą wirtualne stoiska uczelni, na których można pobrać materiały informacyjne i porozmawiać z pracownikami, posłuchają wykładów, debat i prezentacji na temat najciekawszych kierunków. W programie są także rozmowy z ekspertami rynku pracy i absolwentami poszczególnych kierunków, którzy już pracują w wybranych zawodach.

Spotkania wspierające tegoroczną rekrutację na studia odbędą się także w lipcu (od 7 do 10) i we wrześniu, w formule giełdy wolnych miejsc. Organizatorzy akcji Studia 2020 – MNiSW i Perspektywy – zamierzają je prowadzić tak długo, aż wszyscy maturzyści 2020 znajdą swoje miejsca na uczelniach. Udział maturzystów we wszystkich spotkaniach jest, oczywiście, bezpłatny.

Szczegółowy program oraz możliwość rejestracji znajdują się na stronie www.studia.gov.pl/studia2020