2 września 2021

”Skąd się bierze prąd – konkurs plastyczny”

W przyszłym roku będziemy obchodzili 25-lecie istnienia Urzędu Regulacji Energetyki. Jedną z inicjatyw podejmowanych przez Urząd w ramach obchodów Jubileuszu jest Konkurs plastyczny Skąd się bierze prąd adresowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Na najbardziej kreatywnych młodych artystów czekają atrakcyjne nagrody.

Celem Konkursu jest promocja tematyki związanej z energią elektryczną oraz poznanie skojarzeń młodzieży związanych z szeroko pojętą energetyką. Jesteśmy ciekawi co młode pokolenie rozumie pod pojęciem „źródła energii”. Każdy z uczestników będzie mógł wykonać jedną pracę tradycyjnymi technikami plastycznymi, obrazującą jakie jest jego wyobrażanie o źródłach energii elektrycznej.

Prace należy składać do 15 października 2021 r. Zwycięzców poznamy jeszcze w tym roku. W skład Kapituły Konkursowej wchodzą przedstawiciele Organizatora oraz Partnerów programu obchodów jubileuszu 25-lecia istnienia Urzędu Regulacji Energetyki tj. Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Młodzieżowej Rady Klimatycznej, Fundacji  im. Lesława A. Pagi oraz mediów.

Więcej informacji o Konkursie zamieszczono na stronie internetowej Urzędu Regulacji Urzędu Regulacji Energetyki (ure.gov.pl)

Liczymy na wyobraźnię i ciekawe pomysły uczestników Konkursu.