20 kwietnia 2017

Seminarium szkoleniowo – kontaktowe „Programowanie z eTwinning” w Legnicy.

Zapraszamy nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
do udziału w bezpłatnym seminarium szkoleniowo-kontaktowym Programowanie z eTwinning, które odbędzie się w dniach 10-11 maja 2017 r. w Legnicy.

Seminarium „Programowanie z eTwinning” jest połączeniem programowania – jednego z założeń reformy oświaty na lata 2016-2022 z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w projektach eTwinning. Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów początkujących w Programie eTwinning, chcących rozpocząć współpracę z inną polską szkołą wykorzystując TIK, Internet, dostępne aplikacje internetowe i platformy eTwinning. Udział w sesjach warsztatowych pomoże osobom początkującym w programowaniu we wprowadzeniu tej tematyki podczas zajęć lekcyjnych z różnych przedmiotów i na różnych poziomach kształcenia.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 27 kwietnia 2017.

 

Osoba zgłaszająca się do udziału w seminarium jest zobowiązana do dokonania następujących działań:

1.      Rejestracja na seminarium poprzez kliknięcie zielonego odnośnika Zarejestruj się na wydarzenie na stronie http://konferencje.frse.org.pl/legnica2017 i wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

2.      Założenie własnego konta w Programie eTwinning pod adresem https://www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm (rejestracja wstępna, a potem właściwa po odebraniu e-maila).

 

Program seminarium jest dostępny w zakładce PROGRAM na stronie http://konferencje.frse.org.pl/legnica2017

Uczestnikom seminarium zapewnia się wyżywienie i materiały szkoleniowe (na koszt organizatorów), a osobom spoza Legnicy mają zapewniony nocleg w dniu 10 maja 2017
w pokoju dwuosobowym wraz ze śniadaniem, także na koszt organizatorów (należy zaznaczyć tą opcję w formularzu zgłoszeniowym). Na zakończenie wręczane będą certyfikaty.

 

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą laptopa z możliwością podłączenia do sieci kablem ew. WIFI.

 

Tematyka warsztatów:

  1. Warsztat dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej początkujących w programowaniu; kodowanie, programowanie bez komputera, elementy robotyki dla najmłodszych.
  2. Programowanie z wykorzystaniem aplikacji internetowych np. Balti.
  3. Wyszukiwanie algorytmów w życiu codziennym oraz przykłady myślenia algorytmicznego. We wstępnej nauce programowania takie podejście ma na celu kształtowanie i rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów. Po dawce programowania bez komputera uczestnicy będą mieli okazję poznania środowiska Scratch i zrealizowania w nim swojego pierwszego projektu.
  4. Narzędzia internetowe programu eTwinning: eTwinning Live i TwinSpace

 

Załączniki

Program
Data: 2017-04-20, rozmiar: 132 KB