16 września 2013

Rok szkolny 2013-2014 „Rokiem szkoły w ruchu”.

polskisport2024Szanowni Państwo,

Zgodnie z priorytetem Ministra Edukacji Narodowej, przy wydatnej pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki rok szkolny 2013-2014 będzie „Rokiem szkoły w ruchu”.  Z tego też powodu zapraszamy do udziału w Narodowym Programie Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024 (www.polskisport2024.pl).

Ten ambitny, powszechny i długofalowy projekt, mający na celu odnowę polskiego sportu istnieje już od kilku miesięcy i zrzesza blisko pół tysiąca szkół z całego kraju. Od tego semestru do udziału w programie zapraszamy nie tylko nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów, ale również nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.

Narodowy Program Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024 to innowacyjny, unikalny i opatentowany system, który umożliwia uczniom w rzeczywistym czasie uczestnictwo w ogólnopolskich e-spartakiadach, czyli zawodach on-line, bez konieczności opuszczania swojego szkolnego boiska czy hali. Nieistotne zatem stają się: oddalenie geograficzne szkoły, wydatki na podróże i inne przeszkody. Zawody on-line to jednak tylko zwieńczenie dzieła pod koniec roku szkolnego i możliwość zdobycia nagród przez dzieci, nauczycieli i szkoły.

21 czerwca 2013 r. odbyła się Pierwsza Ogólnopolska E-Spartakiada Szkół Podstawowych i Gimnazjów pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024. W zawodach udział wzięło 737 uczniów z całego kraju. Następna E-Spartakiada planowana jest na grudzień 2013 i obejmować będzie także szkoły średnie.

Przedsięwzięcie opiera się wyłącznie na tym, co w przedmiocie Wychowanie Fizyczne zostało zapisane w szkolnej podstawie programowej i nie wiąże się ze strony nauczycieli z żadnym dodatkowym wysiłkiem, ponadnormatywnym czasem pracy czy dodatkowymi umiejętnościami. Wystarczy rzetelne, ale regularne zapisywanie w wyznaczonym miejscu portalu wyników (np. skok w dal, skok wzwyż, biegi), wybranych najzdolniejszych uczniów. To one są właśnie tą informacją, która pozwoli uformować przyszłą elitę polskiego sportu.

Przy okazji jest to wspaniała i darmowa promocja szkoły oraz miejscowości, w jakiej się znajduje. A także możliwość pozyskania grantów, dodatkowych zajęć SKS, sprzętu sportowego czy nobilitujących certyfikatów wysyłanych nawet do tych szkół, gdzie w projekcie NPRS POLSKI SPORT 2024zarejestrował się na stronie www.polskisport2024.pl choćby jeden nauczyciel.

Więcej informacji na temat programu znajdziecie Państwo na stronie www.polskisport2024.pl