3 września 2013

„Narodowe Czytanie” – zaproszenie do WiMBP w Gorzowie Wlkp.

wojewoda lubuski„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w zeszłym roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich.

Dnia 6 września 2013 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. o godzinie 11 odbędzie się czytanie Fredry. Odbiorcami tekstu będą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz mieszkańcy regionu.

Jej podstawowym celem jest propagowanie rodzimej literatury i wzmacnianie wspólnoty narodowej. „Narodowe Czytanie” inspiruje, buduje międzypokoleniowe mosty, łączy ludzi ponad codziennymi podziałami.
wimbp

Podczas zeszłorocznej, I edycji tysiące ludzi w całej Polsce gromadziło się, aby wspólnie czytać i słuchać „Pana Tadeusza”.

W tym roku przypada 220. rocznica urodzin Aleksandra Fredry, twórcy, potrafiącego uchwycić i wyjątkowo atrakcyjnym, dowcipnym językiem opisać z dystansem najważniejsze cechy Polaków.

Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, w tym roku postanowił włączyć się do tej ciekawej inicjatywy.

Dnia 6 września 2013 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. o godzinie 11 odbędzie się czytanie Fredry. Odbiorcami tekstu będą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz mieszkańcy regionu.

Swój udział w wydarzeniu potwierdzili: Tomasz Zubilewicz –TVN, Krystyna Prońko, Dariusz Kamys – kabaret Hrabii, Piotr Paluch –  trener, żużlowiec Klubu Stal Gorzów

Liczba miejsc jest ograniczona.

Potwierdzenie udziału prosimy zgłaszać pod numerem telefonu: 95 711 51 22/ 246  bądź mailowo: joanna.marc@lubuskie.uw.gov.pl do dnia 4 września 2013 r.