7 stycznia 2021

Projekt Kinder Joy of moving Alternatywne lekcje WF.

Polski Komitet Olimpijski objął patronat nad nową odsłoną projektu Kinder Joy of moving Alternatywne lekcje WF, realizowanego przez Fundację Moniki Pyrek. Jego dotychczasowa formuła – stacjonarne zajęcia sportowe w szkołach podstawowych – zostały z uwagi na pandemię koronawirusa przeniesione do Internetu.

E-platforma jest interaktywna, otwarta, darmowa – każdy może z niej korzystać w sposób nieograniczony. Są na niej dostępne sportowe materiały video, podcasty, konkursy i quizy, również aktywujące i sprawnościowe. Zespół Fundacji Moniki Pyrek we współpracy z doświadczonymi instruktorami, specjalistami z zakresu edukacji olimpijskiej oraz sportowcami opracował serię materiałów edukacyjnych: od video z instruktażem ćwiczeń dotyczących różnych dyscyplin sportu, przez zestawy gier i zabaw ogólnorozwojowych dla najmłodszych, po artykuły poświęcone aktywności fizycznej czy podcasty i webinaria.

Platforma Kinder Joy of moving Alternatywne lekcje WF dostępna jest pod linkiem: https://alternatywnelekcjewf.pl/