menu główne

banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Konferencja krajowa projektu Impuls. Implementacja kontaktów z praktyką w przedsiębiorstwach dla nauczycieli i uczniów pn. „Orientacja zawodowa i kontakty z praktyką wyzwaniem dla edukacji i rynku pracy” Drukuj
Autor: Alicja Górska (tel.957255032)
czwartek, 09 października 2014 08:02

impuls big qualityKuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim w partnerstwie z Instytutem Kształcenia Ekonomicznego w Oldenburgu (Niemcy) zorganizowało krajową konferencję projektu Impuls. Implementacja kontaktów z praktyką w przedsiębiorstwach dla nauczycieli i uczniów pn. „Orientacja zawodowa i kontakty z praktyką wyzwaniem dla edukacji i rynku pracy”, która odbyła się 22 września 2014 r. w Gorzowie Wlkp.

Celem konferencji było podsumowanie i prezentacja efektów realizowanego projektu oraz wymiana doświadczeń w zakresie działań w obszarze poradnictwa zawodowego i edukacji dla rynku pracy.

Podczas konferencji, w której uczestniczyli dyrektorzy, doradcy zawodowi i pedagodzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dyrektorzy poradni psychologiczno – pedagogicznych oraz przedstawiciele pracodawców, zaprezentowano zagadnienia związane z kształceniem oraz doradztwem zawodowym w kontekście potrzeb rynku pracy, a także wykorzystania transgranicznych kontaktów z praktyką.

Udział w konferencji wzięli: Jerzy Ostrouch - Wojewoda Lubuski,  Bogna Ferensztajn – Lubuski Kurator Oświaty, Maciej Szykuła – Wicemarszałek Województwa Lubuskiego,

Prof. Dr Dr h.c. Hans Kaminski - Dyrektor Instytutu Kształcenia Ekonomicznego w Oldenburgu,  Sandra Haenke - koordynator projektu, Instytut Kształcenia Ekonomicznego w Oldenburgu , Jerzy Bielecki - Kierownik Wydziału Poradnictwa Zawodowego, Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, Bożena Sumińska - doradca zawodowy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze, Stanisław Owczarek - Dyrektor Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gorzowie Wlkp., Barbara Bogacz-Szczepańska - Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze, Agnieszka Czajka - doradca zawodowy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze,  Leszek Naumowicz - Dyrektor Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Gorzowie Wlkp. i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzeczu.

Moderatorem konferencji był Radosław Wróblewski – Lubuski Wicekurator Oświaty.

Prezentacje

Doradztwo i poradnictwo zawodowe w Polsce. Stan obecny i perspektywy - Jerzy Bielecki.pdf

Edukacja w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2014-2020 - Maciej Szykuła.pdf

Europejski wymiar kształcenia ekonomicznego - Prof. Dr Dr h.c. Hans Kaminski.pdf