menu główne

banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Impulsy dla młodzieży - projekt „ IMPULS – Implementacja kontaktów z praktyką w przedsiębiorstwach dla nauczycieli i uczniów” Drukuj
Autor: Alicja Górska (tel. 95 7255032)
poniedziałek, 19 maja 2014 10:45

impuls transferW ramach realizacji projektu „ IMPULS – Implementacja kontaktów z praktyką w przedsiębiorstwach dla nauczycieli i uczniów” w dniach 28-30 kwietnia 2014 r. odbyło się spotkanie uczniów z Polski (Gorzów Wlkp., Międzyrzecz) i Niemiec (Angermünde).

Uczestnicy brali udział w zajęciach integracyjnych, warsztatach artystycznych, z zakresu komunikacji interpersonalnej i autoprezentacji. Mieli możliwość poznania szkół pełniących role gospodarzy spotkania: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Gorzowie Wlkp., Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzeczu.

Istotnym elementem programu była możliwość zwiedzania zakładów pracy:

MESTIL w Gorzowie Wlkp. (poznanie zawodów związanych z obróbką metali, projektowaniem i produkcją części zamiennych do maszyn przemysłowych, montażem i demontażem linii produkcyjnych, wykonawstwem i montażem instalacji wentylacyjnych, centralnego ogrzewania i wodno - kanalizacyjnych, organizacją i zarządzaniem przedsiębiorstwem),

- Firma S-Moda w Międzyrzeczu (poznanie zawodów: szwaczka, prasowaczka, krojczy, lamownik, technik odzieżowy, księgowy, kadrowy i specjalista ds. kadr i płac),

- PHOENIX CONTACT Wielkopolska w Nowym Tomyślu (poznanie zawodów: automatyk, operator automatów, operator obrabiarek CNC, mechanik/mechatronik, inżynier procesu, specjalista ds. optymalizacji produkcji, księgowy, kadrowy).

Dzięki temu zyskali możliwość porównania zakresu zadań i obowiązków niektórych zawodów w różnych firmach. Udział uczniów w wycieczkach dydaktycznych, wspólne zajęcia, możliwość poznania szkół, regionu z pewnością wpłynęły – w zgodnej opinii uczestników – na umiejętność lepszego wyboru zawodu i planowania  przyszłości zawodowej.

sio

prawo_oswiatowe