9 listopada 2021

Projekt edukacyjno-pomocowy UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

UNICEF zaprasza do udziału w projekcie edukacyjno-pomocowym „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”. To szósta polska edycja światowego projektu, którego początki sięgają 1999 roku.

Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Celem projektu jest:

• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najuboższych krajach świata.

W ramach akcji uczniowie i przedszkolaki projektują i własnoręcznie szyją szmaciane laleczki oraz nadają im imiona i wskazują kraj, z którego laleczka pochodzi. Następnie w placówce odbywa się ich wystawa, na którą dzieci zapraszają rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy może wybrać laleczkę i zaopiekować się nią, przekazując symboliczną darowiznę. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.

Rejestracja do projektu trwa do 21 listopada 2021 r.

Czas trwania projektu: listopad 2021 r. – marzec 202 r.

Grupa docelowa: przedszkola, szkoły i inne placówki zajmujące się edukacją dzieci i młodzieży.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Zasięg projektu: ogólnopolski.

Szczegółowe informacje: https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/akcje-edukacyjne/wszystkie-kolory-swiata-edycja-6