21 października 2020

Projekt CYBER ZASP

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie stworzył wyjątkowy projekt pt. Cyber  ZASP , który uzyskał wsparcie ze środków Narodowego Centrum Kultury. W trzech oddziałach Stowarzyszenia w Polsce: Poznaniu, Warszawie, Krakowie powstały trzy różne odsłony projektu. W Poznaniu słuchowisko radiowe: „Próba” będące ironicznym komentarzem rzeczywistości pierwszych dni pandemii, emitowane było od marca do lipca w Polskim Radiu w Poznaniu.

W Krakowie „Krakowski salon literacki online” przybliżył pracę najwybitniejszych polskich recytatorów (wystąpili m.in.: Anna Polony, Jerzy Trela, Marian Dziędziel). W Warszawie powstała „Scena SPATiF online” czyli nagrywane w domach i montowane przez twórców filmy, czytania performatywne, videoarty i minikoncerty. Twórcy projektu chcą aby był on za pośrednictwem szkół dostępny także dla młodzieży, która w trudnym czasie pandemii traci kontakt z żywą kulturą słowa.

Poniżej zamieszczamy linki związane z realizowanym przez stowarzyszenie projektem. Pracę stowarzyszenia  można znaleźć w aplikacji CYBER ZASP w Google Play lub App Store.

W aplikacji znajdują się linki do wszystkich stron projektu oraz kont w mediach społecznościowych.

https://www.youtube.com/watch?v=lUSREYp3OYA

  1. KRAKÓW Cyber ZASP

Klub Aktora SPATiF https://www.facebook.com/Klub-Aktora-SPATiF-455092601344598

  1. WARSZAWA Cyber ZASP

Scena Spatif: http://scenaspatif.pl

  1. POZNAŃ Cyber ZASP

RadioPoznań: http://radiopoznan.fm/audycja/sluchowiska/proba-sluchowisko

 

Fanpage: https://www.facebook.com/sluchowiskoproba/?modal=admin_todo_tour