28 września 2021

Projekt AI4Youth (AI for Youth – sztuczna inteligencja dla młodzieży) – zaproszenie do udziału

Sekretarz Stanu w MEiN, Pan Dariusz Piontkowski, zaprasza szkoły do uczestnictwa w unikalnym projekcie AI4Youth (AI for Youth – sztuczna inteligencja dla młodzieży) realizowanym na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo – Sieciowe afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk i firmę Software Development Academy.

Projekt AI4Youth adresowany jest do nauczycieli i uczniów liceów ogólnokształcących i techników. Projekt finansowany jest w ramach poddziałania 2.4.1 „inno_Lab – centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-20.

Program AI4Youth został stworzony przez firmę Intel i ma na celu zwiększenie świadomości w obszarze cyfryzacji, zwłaszcza w zakresie sztucznej inteligencji, oraz promowanie nabywania kompetencji przyszłości wśród młodzieży.

Polska jako jeden z trzech krajów na świecie uczestniczyła w programie AI4Youth od początku jego istnienia tj. od 2019 roku. W obecnej, największej edycji, realizowanej w ramach projektu AI4Youth, Ministerstwo Rozwoju i Technologii umożliwiło uczestnictwo w projekcie dla 120 nauczycieli i aż 1800 uczniów z 60 szkół.

Więcej informacji oraz formularz rejestracji do projektu szkoły znajdą na stronie internetowej. Liczba miejsc jest ograniczona.

28 września br. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie informacyjne przedstawiające korzyści wynikające z udziału w projekcie. Zapisy możliwe są poprzez stronę.