14 września 2022

Program edukacyjny „Być jak Ignacy”.

Dnia 5 września 2022 r. ruszyła VII edycja programu oświatowego „Być jak Ignacy”.
Jak co roku, organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauk oraz patronatem medialnym Polskiego Radia. Celem programu jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów poprzez doświadczanie oraz popularyzacja różnych dziedzin nauki i osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców.

Udział w programie polega na założeniu koła naukowego w szkole oraz realizacji zajęć
na podstawie scenariuszy zajęć. Program zakłada realizację 16 lekcji, a zajęcia edukacyjne będą odbywać się od początku października 2022 r. do końca maja 2023 r.

Programowi „Być jak Ignacy” towarzyszy konkurs dla kół naukowych. Do zdobycia
są nagrody pieniężne dla szkół i nauczycieli oraz nagrody rzeczowe dla uczniów, o łącznej wartości ponad 300 000 zł. Laureatami zostają zespoły, które zebrały największą ilość punktów. Zwycięskie szkoły w otrzymają również prestiżowy tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego”,
a najlepszy zespół otrzyma tytuł „Szkoły Roku”.

Więcej informacji na temat programu „Być jak Ignacy. Zostań ambasadorem nauki” znajduje się na stronie internetowe: https://bycjakignacy.pl. Zachęcamy również do śledzenia aktualności o programie w serwisie Facebook pod adresem : www.facebook.com/bycjakignacy.