8 października 2020

Program ”Dobrze jemy”

Wspieranie uczniów w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych poprze udział
w programie edukacyjnym to szansa na lepsza jakość życia młodzieży w przyszłości. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu Fundacja Szkoła na Widelcu przygotował i z sukcesem realizuje program „Dobrze Jem” ze Szkołą na Widelcu. Program jest unikatowy w sakli kraju.

„Dobrze Jem” to program skierowany do uczniów zerówek oraz klas I-III szkół podstawowych i jest zupełnie bezpłatny dla placówek, uczniów i nauczycieli.

Celem organizatora, czyli Fundacji Szkoła na Widelcu, jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami i pedagogami.

Szkoły, które zgłaszają się do programu otrzymują bezpłatne materiały edukacyjne dla nauczycieli
i uczniów, dzięki którym mogą wdrożyć edukacje żywieniową i kulinarną do rocznego planu lekcji.

Nauczyciele sami decydują jakie elementy programu wprowadzają do swojego planu nauczania – mogą dowolnie realizować scenariusze lub jedynie ich elementy podczas całego roku szkolnego.

Placówki zarejestrowane w programie mogą (ale nie muszą) brać udziału w konkursach
z atrakcyjnymi nagrodami takimi jak klasowe wycieczki do restauracji, sprzęt do gotowania dla szkoły, upominki w formie fartuszku, książek czy akcesoriów kuchennych dla aktywnych uczniów.

Program zachęca do realizacji zajęć teoretyczno- praktycznych, bo takie dają najlepsze efekty,
ale to od nauczyciela zależy w jak sposób prowadzi zajęcia w ramach programu. Pokazujemy w jaki sposób organizować warsztaty kulinarne w szkolnej klasie, ale wiemy, że obecnie w wielu misjach w Polsce jest to niemożliwe. To nic! Zapiszcie się do programu, pracujcie z uczniami na bazie materiałów teoretycznych i zachęcajcie ich do wspólnego gotowania z rodzicami!

Zapraszam serdecznie do odwiedzenia strony internetowej organizatora: https://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/