7 kwietnia 2017

Podsumowanie Konkursów Przedmiotowych 2016/2017 – Gimnazjum

Szanowni Państwo,

W dniu 6 kwietnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów naszego województwa organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2016/2017. Swoją obecnością zaszczycili m.in. Pani Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty, Pan Robert Paluch – Wicewojewoda Lubuski, Pan Dariusz Wróblewski – Starosta Zielonogórski, Pan Ignacy Odważny – Burmistrz Sulechowa oraz Pan Jerzy Kaliszan – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Uroczystość rozpoczęły artystyczne prezentacje uczniów Zespołu Szkół w Sulechowie.

Przebieg konkursów przedmiotowych podsumowała Pani Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty. Wojewódzkie Komisje Konkursowe przygotowały i przeprowadziły 10 konkursów dla uczniów gimnazjów województwa lubuskiego. Do I etapu konkursów – szkolnego przystąpiło
13 474 uczniów gimnazjów, spośród których  3 284 zakwalifikowało się do II etapu – rejonowego. Etap  III – wojewódzki zakończył się 31 marca 2017 r. Wzięło w nim udział 527 uczniów, z których
155  uzyskało tytuł laureata konkursu.

Lubuski Kurator Oświaty pogratulował finalistom ich osiągnięć. Podziękował także rodzicom
i nauczycielom za wspieranie uczniów w nauce, podkreślając znaczenie edukacji w życiu młodego człowieka. Gratulacje i podziękowania laureatom złożył również Pan Robert Paluch, Wicewojewoda Lubuski.

Pani Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty oraz Pan Robert Paluch, Wicewojewoda Lubuski wręczyli laureatom konkursów przedmiotowych oraz opiekunom laureatów nagrody, dyplomy oraz listy gratulacyjne.