24 września 2020

Ósma edycja CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania

W dniach 10-25 października odbędzie się ósma edycja CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Aby wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania wystarczy zgłosić swoje wydarzenie na stronie www.codeweek.eu/add. Dzięki temu inicjatywa zostanie wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce.

Na organizatorów 1000 pierwszych wydarzeń online czekają nagrody.

Więcej informacji o konkursie i jego zasadach znajdą Państwo na stronie www.koduj.gov.pl. Warto zapoznać się również z udostępnionymi tam materiałami promocyjnymi (plakaty, grafiki, materiały informacyjne
dla nauczycieli). W opublikowanym artykule „Jak zacząć?”, znajdą Państwo także odpowiedź na najczęściej zadawane pytania.

Zachęcamy do śledzenia w mediach społecznościowych informacji o nadchodzących wydarzeniach, na stronach CodeWeek Polska na Facebook’u i Instagramie, jak i na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie.