12 września 2017

Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Interdyscyplinarna Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej to jedyna tego typu inicjatywa w kraju, przeznaczona dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Partnerami inicjatywy są: Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawska Szkoła Filmowa, Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej, Filmoteka Szkolna oraz Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Łodzi. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Olimpiada zostanie rozegrana po raz drugi, a tematem przewodnim tej edycji jest kino wartości.

Więcej informacji, w tym broszurę stanowiącą merytoryczny przewodnik po zagadnieniach związanych z Olimpiadą, znaleźć można na stronie www.fn.org.pl/olimpiada.

Rejestracja na Olimpiadę trwa do 21 października, a eliminacje szkolne odbędą się 21 listopada.

Na finalistów czekają miejsca m.in. na kierunkach kulturoznawczych i filmoznawczych wyższych uczelni w całej Polsce. Nagrodą specjalną jest stypendium na wybranym przez laureata kierunku w Warszawskiej Szkole Filmowej. Szczegółowych informacji o Olimpiadzie udziela koordynator:

Robert Jaczewski

olimpiada@fn.org.pl