menu główne

banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Konkurs dla gimnazjalistów pt. „Wędrówki przez Chiny” Drukuj
Autor: Grzegorz Rados (Tel. 95 725 50 33)
piątek, 03 marca 2017 09:57

ujsSzanowni Państwo

Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza uczniów gimnazjów do wzięcia udziału w V edycji konkursu dotyczącego geografii, kultury i tradycji Państwa Środka pt. „Wędrówki przez Chiny”.

Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie uczeń ma za zadanie przygotować prezentację multimedialną składającą się do 10 slajdów na temat wymarzonej podróży po Chinach, w której uczeń dodatkowo musi przedstawić jeden chiński wynalazek oraz swoje spotkanie z wybraną postacią z chińskiej mitologii lub historii. Ostatni slajd powinien zawierać bibliografię.

Prezentacje należy przesyłać do 24 marca 2017 r. na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie Instytutu Konfucjusza, której adres zamieszczony jest poniżej. Lista finalistów, który zakwalifikowali się do etapu drugiego zostanie ogłoszona 31 marca 2017 r.

W drugim etapie, który odbędzie się 8 kwietnia 2017 r. w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie (ul. Radziwiłłowska 4), dziesięciu finalistów, wybranych przez komisję składającą się z pracowników naukowych Instytutu Konfucjusza oraz Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu, przedstawi swoje prace i odpowie na pytania jurorów.

Nagrody dla laureatów 3 pierwszych miejsc to czytniki e-booków.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie Instytutu Konfucjusza: http://www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/konkursy/konkurs-dla-gimnazjalistow

Załączniki:

- regulamin konkursu