menu główne

banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Olimpiada Przedsiębiorczości Drukuj
Autor: Aleksandra Klimczak (Tel. 95 725 50 34)
piątek, 21 października 2016 13:31

olimpiada przedsiebiorczosciOlimpiada Przedsiębiorczości to realizowany przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych ogólnopolski, trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół, w których nauka kończy się maturą. Celem projektu jest promocja przedsiębiorczości i wiedzy o gospodarce wśród młodzieży. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Uczniowie biorący udział w Olimpiadzie będą mogli wykazać się umiejętnościami i wiedzą w testach, prezentacjach, pracy zespołowej oraz pisaniu eseju.

Program Olimpiady, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.olimpiada.edu.pl. Zgłoszenia uczniów dokonuje nauczyciel reprezentujący szkołę. Udział w programie jest bezpłatny.

Współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, przewidziały dla finalistów i laureatów znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia. Zawodnicy z najlepszymi wynikami otrzymają także nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy zakwalifikowani do etapu okręgowego otrzymają możliwość udziału w kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej, a także publikacje od Wydawnictwa Difin i zaproszenie na egzamin na Certyfikat YoungMBA.

Szkoły zwycięzców zostaną wyróżnione zestawami publikacji, przygotowującymi do kolejnej edycji zawodów. Ufundowana przez firmę Plagiat.pl nagroda specjalna Olimpiady – tablica interaktywna – zostanie rozlosowana wśród szkół zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych, a wszystkie te szkoły otrzymają od Plagiat.pl 50% zniżkę na roczną licencję systemu antyplagiatowego „Antyściąga” i wdrożenie systemu. Ponadto - już na samym początku zawodów - 25 szkołom z małych miejscowości, które zgłoszą największą liczbę zawodników zostanie przekazana książka dotyczącą hasła przewodniego 12. edycji zawodów.

Wyniki Olimpiady uwzględniane są w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywanym wspólnie przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”.

Olimpiada Przedsiębiorczości dofinansowana jest m.in. ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Projekt wspiera Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz m.in.: Wydawnictwo Difin, firma Plagiat.pl, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenie Nauczycieli Przedsiębiorczości i Edukacji Ekonomicznej oraz Studenckie Forum Business Centre Club. Patronami medialnymi są: „Głos Nauczycielski” oraz Perspektywy.pl.

Więcej informacji udziela Biuro Olimpiady Przedsiębiorczości, p. Monika Głąb (tel. 22 564 9725, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

sio

prawo_oswiatowe