12 kwietnia 2018

Ogólnopolski Konkurs Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła

Dyrektorzy Przedszkoli, Szkół i Placówek Oświatowych

W imieniu Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty serdecznie zapraszam przedszkola, szkoły i placówki oświatowe do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła.

Konkurs z inicjatywy Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli dotychczas był realizowany w wymiarze wojewódzkim. Cieszył się dużym uznaniem w środowisku lokalnym, co stanowi przesłankę do nadania mu charakteru ogólnopolskiego.

Celem Konkursu jest promowanie i upowszechnianie przykładów nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii wykorzystywanych przez szkoły i placówki oświatowe w kraju.

Konkurs przeznaczony jest dla publicznych oraz niepublicznych szkół i placówek oświatowych (przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół branżowych, szkół zawodowych, techników, liceów).

Honorowy Patronat nad realizowaną inicjatywą objęła Wojewoda Świętokrzyski – Pani Agata Wojtyszek

W pierwszym etapie Konkursu w terminie do 10 maja 2018 r. szkoły i placówki oświatowe przesyłają formularze zgłoszeniowe (Załącznik nr 1 do Regulaminu) – na adres:

Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim,
ul. Jagiellończyka 10,
66-400 Gorzów Wlkp.
z dopiskiem „Konkurs Laur Michała Anioła” (decyduje data wpływu do Kuratorium Oświaty)

Kuratorium Oświaty dokona weryfikacji dokumentacji, a następnie w terminie do 14 maja 2018 r. prześle formularze zgłoszeniowe (Załącznik nr 1 do Regulaminu) oraz zbiorcze zestawienie zakwalifikowanych szkół i placówek oświatowych (Załącznik nr 2 do Regulaminu) na adres Kuratorium Oświaty w Kielcach, Al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce.

Lista zakwalifikowanych szkół i placówek oświatowych zostanie opublikowana na stronie www.targikielce.pl w terminie do 18 maja 2018 r.

Zakwalifikowane do Konkursu szkoły i placówki oświatowe w terminie do 16 lipca 2018 r. przesyłają do oceny Komisji Konkursowej zadanie konkursowe, o którym mowa w załączonym Regulaminie.

Lista nominowanych szkół i placówek oświatowych zostanie opublikowana na stronie www.targikielce.pl w terminie do 17 września 2018 r.

Zgodnie z przyjętą formułą Ogólnopolskiego Konkursu Laur Michała Anioła wszystkie nominowane przez Komisję Konkursową szkoły i placówki oświatowe otrzymają prawo do tytułu Nominowany do nagrody Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła.

W skali kraju przyznanych zostanie 48 nominacji – po trzy nominacje w każdym województwie.

Przyznane zostaną ogólnopolskie nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz trzy wyróżnienia.

Ogłoszenie listy zwycięzców/laureatów oraz wręczenie nagród odbędzie się 3 października 2018 r. podczas Finału i Uroczystej Gali, w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Konkurs wpisany jest w wydarzenia edukacyjne, które będą odbywały się w Kielcach w ramach Kongresu Edukacji Przyszłości 3-4 października 2018 r.

Udział w Ogólnopolskim Konkursie Laur Michała Anioła oraz w Kongresie Edukacji Przyszłości jest nieodpłatny. Wszystkie szkoły i placówki oświatowe zgłaszające swój akces w Konkursie zostaną zaproszone do udziału Kongresie Edukacji Przyszłości.

Serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziału w planowanym przedsięwzięciu edukacyjnym o randze ogólnopolskiej.

Szczegóły przebiegu inicjowanego Konkursu znajdują się w poniżej zamieszczonych załącznikach.

Ewa Rawa
Lubuski Kurator Oświaty