1 lutego 2021

Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Literacki „II wojna światowa i czasy powojenne we wspomnieniach”

Organizatorem XII Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego „II wojna światowa i czasy powojenne we wspomnieniach” jest Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu przy współudziale Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej okręg Katowice oddział Racibórz. Konkurs dotyczy wychowania patriotycznego oraz obywatelskiego dzieci i młodzieży.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

– dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych,

– dla uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.

Celem Konkursu jest:

– spisanie wspomnień członków rodziny z okresu II wojny światowej oraz czasów powojennych,

– ukazanie losów byłych żołnierzy ZWZ, WIN, BCH, AK w powojennej Polsce,

– ukazanie wkładu przodków w odzyskanie niepodległości przez Polskę,

– wywołanie dumy z dokonań przodków,

– kontynuowanie tradycji przez młode pokolenie,

– kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych wśród młodzieży.

Prace należy nadsyłać na adres Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu (ul. Słowackiego 48, 47-400 Racibórz) w nieprzekraczalnym terminie do 30.04.2021r. Istnieje możliwość przesłania pracy konkursowej drogą elektroniczną na adres organizatora: pordziksp15@gmail.com.

regulamin
Data: 2021-02-01, rozmiar: 345 KB