30 listopada 2021

Ogólnopolski Dzień Informacyjny 2022. Europejskie Programy Edukacyjne.

Zapraszamy do udziału w IX edycji Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego, który odbędzie się 13 stycznia 2022 roku w formule online. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: Europejskie programy edukacyjne. Wydarzenie skierowane jest do osób, które realizowały już unijne projekty edukacyjne oraz tych, które dopiero planują rozpocząć działania w ramach programów zarządzanych przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Rejestracja oraz program wydarzenia dostępne na stronie internetowej: https://www.frse.org.pl/aktualnosci/ogolnopolski-dzien-informacyjny-2022

Ogólnopolski Dzień Informacyjny to jedna z największych konferencji poświęconych europejskim programom edukacyjnym, organizowana od 2014 r. Wśród uczestników są m.in. nauczyciele, pracownicy uczelni, osoby pracujące z młodzieżą oraz praktycy zajmujący się kształceniem dorosłych.

Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli m.in. wysłuchać wykładu w formie praktycznego przewodnika po programach zarządzanych przez Narodową Agencję oraz wziąć udział w konsultacjach tematycznych dotyczących: szkolnictwa wyższego, edukacji młodzieży i dorosłych, sportu, szkoleń zawodowych czy mobilności uczniów.

Podczas wydarzenia będzie także możliwość rozmowy z ekspertami o szansach i korzyściach, jakie dają program Erasmus+ oraz inne inicjatywy edukacyjne. Na koniec nastąpi przedstawienie laureatów tegorocznej edycji konkursu Selfie+.