11 października 2018

„Niemiecki ma klasę – Deutsch hat Klasse”

Informujemy, że ruszyła nowa edycja konkursu „Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse“.

Klasa to miejsce, w którym nauczyciele i uczniowie spędzają większą część dnia. To miejsce nauki, ale nie tylko. To tutaj nawiązuje się przyjaźnie, dyskutuje, podejmuje decyzje. Klasa jest czymś więcej niż miejscem przekazywania wiedzy.

Istotą konkursu jest przekształcenie klasy, w której odbywają się lekcje języka niemieckiego, w przyjazną przestrzeń do nauki i pracy. Ten projekt to również doskonała okazja do motywowania uczniów do nauki tego języka – w działaniu, poprzez ruch i zabawę.

Projekt uzyskał certyfikat European Language Label, europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych, a partnerem projektu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Konkurs skierowany jest do wszystkich typów szkół w Polsce.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 28 października 2018 r.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.goethe.de/polska/nmk

Zaproszenie DHK 2018
Data: 2018-10-11, rozmiar: 241 KB