8 kwietnia 2019

Nabór wniosków „Aktywna tablica” i „Posiłek w szkole i w domu” w 2019 roku

W związku z naborem wniosków w ramach Rządowych programów „Aktywna tablica” oraz „Posiłek w szkole i w domu” informujemy, że w punktach dotyczących podania pełnej nazwy szkoły oraz w zestawieniach zbiorczych należy podać pełną nazwę szkoły podstawowej.

W przypadku, gdy szkoła podstawowa wchodzi w skład zespołu szkół należy wpisać pełną nazwę szkoły podstawowej wchodzącej w zespół, np. „Szkoła Podstawowa Nr 888 w Zespole Szkół im. …. w (miejscowość)”.

Jednocześnie zwracamy uwagę, aby organ prowadzący na wnioskach dyrektorów szkół, które wpływają do organu, dokumentował datę wpływu tego wniosku do organu.

Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy oświaty
województwa lubuskiego

Dzień Edukacji Narodowej to jeden ze szczególnych dni w trakcie roku szkolnego.
To wyjątkowe święto przypomina nam, jak ważna w życiu człowieka jest edukacja, jak ważne jest wychowanie.

W tym uroczystym dniu dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty za kształtowanie kreatywnych postaw uczniów, podejmowanie działań pomagających dzieciom i młodzieży rozumieć współczesnego człowieka. Dziękuję za codzienny trud sprawowania opieki i wspierania rodziców w procesie wychowania ich dzieci.

Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzę wspaniałych wychowanków, wytrwałości w dążeniu do celu oraz realizacji zamierzeń wyzwalających u dzieci poczucie podmiotowości. Niech dobra relacja nauczyciela i ucznia pomaga formować osobowość młodego człowieka i odkrywać wartości.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim najlepsze życzenia.
Do podziękowań i gratulacji dołączam życzenia zdrowia i codziennej radości.

Lubuski Kurator Oświaty
Ewa Rawa