30 marca 2012

Międzynarodowa Szkoła Letnia – Nauczanie o Holokauście

altW dniach 2 – 8 lipca 2012 r. po raz kolejny na Uniwersytecie Jagiellońskim odbędzie się siódma edycja Międzynarodowej Szkoły Letniej – Nauczanie o Holokauście.

Oferta edukacyjna skierowana jest do nauczycieli, studentów, trenerów i liderów organizacji pozarządowych z całej Polski, którzy zajmują się tematyką Holokaustu. Projekt zakłada bezpłatny udział oraz pokrywa  koszty pobytu w Krakowie.

Zaproszeni wykładowcy, wybitni nauczyciele akademiccy oraz eksperci z Polski, USA oraz Izraela podzielą się z uczestnikami Programu swą wiedzą o tym, jak uczyć o Zagładzie i z jakich materiałów korzystać.

W ramach siódmej edycji Szkoły Letniej – Nauczanie o Holokauście odbędą się wykłady, prezentacje, warsztaty, projekcje filmów, dyskusje panelowe i sesje pytań do ekspertów. W programie uwzględniono także wizyty w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży, Żydowskim Centrum Edukacyjnym w Oświęcimiu, jak również w Muzeum Galicja na krakowskim Kazimierzu.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w załącznikach i na stronie internetowej WWW.holocaust.uj.edu.pl

Informacja i zapisy:

tel. (+48) 607 097 604, (+48) 694 796 918