12 września 2017

Lekcje z ZUS – projekt dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Projekt „Lekcje z ZUS” skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W programie omawiane są ubezpieczenia, uprawnienia do świadczeń, emerytura jako przyszłość w naszych rękach oraz prowadzenie własnej firmy, czyli e-ZUS. Wszystko w ramach czterech lekcji prowadzonych w oparciu o  materiały dla ucznia i nauczyciela, które nieodpłatnie udostępnia ZUS.

Przyjęta formuła jest dobrze oceniona przez pedagogów i uczniów, którzy doceniają ciekawą formę, przystępną prezentację oraz materiały multimedialne, dzięki którym niełatwa tematyka ubezpieczeń społecznych staje się bardziej zrozumiała.

Częścią projektu jest ogólnopolska olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Olimpiada odbywa się w trzech etapach, a podczas finału w Centrali ZUS w Warszawie najlepsi z najlepszych stają do rywalizacji, by sięgnąć po indeksy uczelni wyższych i atrakcyjne nagrody.

Potrzeba systematycznego kształcenia, by absolwenci szkół ponadgimnazjalnych posiadali podstawową wiedzę o ubezpieczeniach społecznych, które przecież towarzyszą nam całe życie. Dlatego zachęcamy do współpracy.

Więcej informacji można również znaleźć na stronie: www.zus.pl/lekcjezZus. Zainteresowanych prosimy o kontakt

– w Gorzowie Wielkopolskim z Panią Moniką Tomiczek telefonicznie: 95 7395 100 lub mailowo: monika.tomiczek@zus.pl

– w Zielonej Górze z Panią Agnieszką Kazoń telefonicznie: 68 329 45 40 lub mailowo: Agnieszka.Kazon@zus.pl