9 października 2018

Lekcje z ZUS dla szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2018/2019

W programie omawiane są ubezpieczenia, uprawnienia do świadczeń, emerytura jako przyszłość
w naszych rękach oraz prowadzenie własnej firmy, czyli e-ZUS. Wszystko w ramach czterech lekcji prowadzonych w oparciu o  materiały dla ucznia i nauczyciela, które nieodpłatnie udostępnia ZUS.

Dzięki przygotowanym materiałom multimedialnym niełatwa tematyka ubezpieczeń społecznych staje się bardziej zrozumiała.

Częścią projektu jest ogólnopolska olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Olimpiada odbywa się w trzech etapach, a podczas finału w Centrali ZUS w Warszawie najlepsi z najlepszych stają do rywalizacji, by sięgnąć po indeksy uczelni wyższych i atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji można również znaleźć na stronie: www.zus.pl/lekcjezZus. Zainteresowanych prosimy o kontakt:

– w Gorzowie Wielkopolskim z Panią Moniką Tomiczek telefonicznie: 95 7395 100 lub mailowo: monika.tomiczek@zus.pl

– w Zielonej Górze z Panią Agnieszką Kazoń telefonicznie: 68 329 45 40 lub mailowo: Agnieszka.Kazon@zus.pl

Projekt pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.