24 listopada 2022

Łamacze szyfrów- konkurs z okazji 90 rocznicy złamania przez polskich matematyków Enigmy.

W związku ze zbliżającą się 90. rocznicą złamania przez polskich matematyków Enigmy  Stowarzyszenie kulturalno – turystyczne Viator organizuje kolejną edycję ogólnopolskiego internetowego konkursu dla młodzieży szkolnej (starsze klasy SP i szkoły ponadgimnazjalne) poświęconego polskim kryptologom.

ŁAMACZE SZYFRÓW to bezpłatna, ogólnopolska gra kryptologiczna, w której każdy może wcielić się w agenta kryptowywiadu, a przy tym poznać historię, świetnie się bawić i wygrać nagrody rzeczowe! Zespoły szkolne walczą również o nagrodę dla szkoły i opiekuna grupy.

Na stronie www.lamaczeszyfrow.pl dostępne są podstawowe informacje dotyczące gry, regulamin i rejestracja uczestników. Każdy może tam samodzielnie łamać pierwsze szyfry. Udział w grze jest bezpłatny.