13 października 2021

Laboratoria Przyszłości

Szanowni Państwo, 

od 8 października publiczne szkoły podstawowe mogą składać wnioski w programie Laboratoria Przyszłości. Nabór potrwa do 15 listopada br. W ramach tego przedsięwzięcia szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymają 1 mld zł na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji, takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy znajomość nowych technologii.

Uwaga! Szkoły niepubliczne oraz szkoły publiczne prowadzone przez ministrów, osoby fizyczne lub osoby prawne inne niż ministrowie będą objęte kolejnymi naborami. Placówki te mogą wypełnić deklarację zainteresowania, aby dostać automatyczne powiadomienie o uruchomieniu naboru. Zgodnie z harmonogramem programu każda szkoła będzie miała co najmniej 6 miesięcy na zakup sprzętu.

Szczegóły dotyczące procedury wnioskowania, rodzaju sprzętu, który szkoły będą mogły zakupić w ramach programu, przedstawiliśmy w komunikacie dostępnym na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/laboratoria-przyszlosci–juz-od-dzis-szkoly-publiczne-moga-zglaszac-sie-do-najwiekszego-w-historii-programu-wsparcia-nowoczesnej-edukacji.

źródło: Laboratoria Przyszłości – ruszył nabór wniosków – komunikat MEiN